www.meensel-kiezegem.be verzamelt info over de geschiedenis en het erfgoed van deze beide dorpen.. en het zilverwerk van onze St-Mattheüskerk behoort uiteraard tot dit erfgoed !
De hedendaagse – vooral jongere – dorpsgenoten verliezen de voeling met deze religieuze gebruiksvoorwerpen. Wat is het ? Waarom en wanneer worden ze gebruikt ?
Vanaf 1 januari 2025 tot eind augustus 2025zijn enkele opmerkelijke kerkelijke gebruiksvoorwerpen te bezichtigen wanneer je een bezoek brengt aan Museum44.
In onze vitrinekast staat o.a. een zonnemonstrans, d.i. een houder, gewoonlijk van goud en zilver, waarin de heilige hostie wordt getoond. En een miskelk… speciaal omdat deze een gegraveerde tekst in de binnenkant van de voet heeft : Mme Hellemans-Mannekens aan haar doopkind den Eerw. Heer Edmond Mannekens ter gelegenheid zijner eersten mis 23 Xter 1877.
Misschien heden ten dage een ‘rariteit’ … een serie relikwieën of relieken, zijnde de overblijfselen van het lichaam van een heilige of voorwerpen die met het lichaam van Maria of Jezus of een andere heilige in contact zijn geweest.
Meer uitleg – ook over nog enkele andere voorwerpen – is te lezen ter plaatse.
De vitrinekast staat in Museum44... deze tentoonstelling is dus incl. een bezoek aan Museum44.
Geert Daenen, OFSAR vzw, 0478 87 84 70, info@meensel-kiezegem.be
Wanneer
Openingsuren
- zaterdag10:00 tot 17:00
- zondag10:00 tot 17:00
Locatie
Prijs
- gratis
- andere voordeeltarieven €5
- min 18 jarigen gratis
- museumpas gratis
- standaard €8,5
- studenten €5
Reserveer
Contact
- info@meensel-kiezegem.be
- Tel.
- 0478 87 84 70